Σάββατο, 4 Ιουλίου 2015

Το αναλυτικό πρόγραμμα της Κυριακής 5 Ιουλίου του 3ου Φεστιβάλ Bollywood και πολυπολιτισμικών χορών στο ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ , μαζί με τα ονόματα των τυχερών της Sigma !!!



Πρόγραμμα 

==========

ΚΥΡΙΑΚΗ   5   ΙΟΥΛΙΟΥ   2015 

10:00 – 24:00 Έκθεση Ζωγραφικής Αφηρημένης Τέχνης της Sangeeta Gupta (Αίθουσα Δ7) 
12:00 – 24:00 Multi – Culti Bazaar (Προαύλιο Τεχνόπολης) 
10:00 – 19:00 Σεμινάρια Χορού και Fitness (Αίθουσες Δ7, Δ10 και Δ12) 
Δ7. ΑΙΘΟΥΣΑ "THE BODY LOUNGE" 
10:00 – 12:00 ΝΑΤΑΣΑ ΚΟΛΛΙΝΤΖΟΓΙΑΝΝΑΚΗ (Yoga Flow Especially for Dancers) 
12:00 – 14:00 MICHAEL KING (Flow Evolved Pilates – Ανοιχτό Επίπεδο) 
14:00 – 15:00 ΕΙΡΗΝΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Ινδικό Πρόγραμμα Εκγύμνασης – Bollywood Fitness) 
15:00 – 17:00 ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΟΝ, NICCO KUC & DANCEXTREME INSTRUCTORS 
Μαραθώνιος LRF DanceXtreme) 
17:00 – 18:00 MARTIN GADZHEV (KombatXtreme) 
ΑΙΘΟΥΣΑ Δ10               10:00 – 12:00 ΕΛΙΝΑ ΚΙΚΙΛΗ (Odissi – Κλασσικός Ινδικός Χορός) 
12:00 – 13:30 ΝΙΚΗ ΛΟΥΛΑΔΑΚΗ (Σύγχρονος Χορός – “Το Μουσικό Σώμα») 
13:30 – 14:30 MALEK NIKOS (Στροβιλισμός – Διαλογισμός) 
14:30 – 16:00 SWATI WANGNOO TIWARI (Kathak – Κλασσικός Ινδικός Χορός) 
16:00 – 17:30 NRUPA SOMAN (Bharata Natyam – Ανοιχτό Επίπεδο) 
17:30 – 19:00 SORAYA SHOHEIB (Οριεντάλ “Original Raqs Sharqi” – Προχωρημένο Επίπεδο) 
ΑΙΘΟΥΣΑ Δ12 
10:00 – 11:30 ΝΤΟΜΕΝΙΚΑ ΑΡΝΕΤΖΕΝΤΕΡ (Χορός Bollywood – “Mauja hi Mauja”) 
11:30 – 13:00 ΣΑΡΑ ΤΟΣΚΑΝΟ (Οριεντάλ – Baladi) 
13:00 – 14:30 ΜΑΡΙΑ ΤΡΑΚΑ (Tribal – Musical) 
17:30 – 19:00 ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ (REKOZ), ΕΙΡΗΝΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Hip hop – Bollywood) 

15:00 – 18:30 Προβολές Ταινιών και Ντοκιμαντέρ (Αμφιθέατρο Τεχνόπολης) 
Mahatma - A Great Soul of 20th Century    Διάρκεια: 50’ 
(Ντοκιμαντέρ. Η ιστορία του Ινδού ηγέτη που άλλαξε τον κόσμο). 
Διάλειμμα     Διάρκεια: 10’ 
Paheli     Διάρκεια: 2 ώρες και 30’ 
(Ταινία. Ένα μεταφυσικό παραμύθι για την ιστορία αγάπης ανάμεσα σε ένα φάντασμα  και μία νιόπαντρη γυναίκα). 
Πρωταγωνιστούν: Shah Rukh KhanAnupam KherRani Mukerji 

19:00 – 19:3Παρουσίαση του Kathak Group από την Ινδία (Αμφιθέατρο Τεχνόπολης) 
19:30 – 20:00 Απονομή Master Diplomas Δασκάλων Bollywood από την 1st Bollywood Dance Academy Greece και Απονομή Πιστοποιήσεων Χορευτών από το CID – Unesco (Κεντρική Σκηνή Τεχνόπολης) 
20:00 – 20:30 Μουσικοχορευτικό Δρώμενο (Προαύλιο Τεχνόπολης) 
20:30 – 24:00 ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ (Κεντρική Σκηνή Τεχνόπολης) 

ΕΝΑΡΞΗ 
21:00 – 22:00 Το 1ο Ελληνικής Παραγωγής Bollywood Μιούζικαλ IndiaThe land of Love 

Διάλλειμα 5 λεπτών 
Β΄ ΜΕΡΟΣ 

2)   KATHAK GROUP από την Ινδία Χορεύει: Swati Wangnoo Tiwari Παίζουν οι μουσικοί: Shri Akhilesh Bhatt – TablaShri Nafees Ahmed – SarangiShri Indu Prakash Trivedi – Vocal/HarmoniumShri Fateh Ali – Sitar 
3)   ΓΕΩΡΓΙΑΝΟΙ ΧΟΡΟΙ από το Πολιτιστικό Κέντρο «Ο Καύκασος» Χορογραφία – Διδασκαλία Eka - Gigilashvili MatskariLuka GiorgatzeIrakli Kiknatze Χορεύουν: Armadourou AnnamariaBalaxashvili SabaGabelashvili JekoGiorgatze LukaGoguatze NataliaGorgiashvili AlexandreGureshidze IvliteGvenetatze EnuqiLobtzanitze EleniMatskari SotiriaPaxuritze GiorgiShagrishvili OmariShurgaia LanaTskvitishvili Shota 
4)   ΟΜΑΔΑ ΣΧΟΛΗΣ ΧΟΡΟΥ “ΜΑΙΡΗΣ ΛΑΔΑ”, “Funky – Jazz” Χορογραφία – Διδασκαλία  Έλενα Κόμοβα Χορεύουν: Αμέντολα Σαμπίνα, Αναστασιάδου Κωνσταντίνα, Βαρδή Κλεονίκη, Γκλεζάκου Κέλλυ, Ελισσάβετ Γιαννοπούλου, Κουκούλη Βασιλική, Μπουλούτα Αρχοντία, Νικοπούλου Κυριακή, Παπαμικρούλη Σάντυ, Ραχούτη Ευαγγελία, Σταματοπούλου Γιώτα, Τέμο Κατερίνα, Χαρμάνη Αθηνά 
5)   SARA TOSCANO Classical Oriental 
6)   HAMAZKAYIN Αρμένικο Πολιτιστικό και Εκπαιδευτικό Σωματείο, Γκρουπ «ΝΑΪΡΙ» Χορογράφος – χοροδιδάσκαλος Εγκιάν Έντγκαρ Χορεύουν: Αβετισιάν ΝάρεκΑλογιάν ΣαμβέλΑσλανιάν Μιλένα, Γκαλστιάν Άλμπερτ, Εγκιάν Έντγκαρ, Ζουραμπιάν Κριστίνα, Καζαριάν Τάνια, Κουγιουμτζιάν Αναστασία, Λαζαριάν ΚέβορκΜανογιάν ΤζούληΜαρκαριάν Ιωάννα, Μιχαελίδης ΑρμένΜπαρντακτζιάν Σούλα, Μπέντρος Αναστασία, Νατζαριάν ΆντοΝτανγκουριάν ΜάρηΠιλαφιάν Φαίη, Σαχπαζιάν ΆντοΤαρβερντιάν ΝαρινέΤουμανιάν ΤακούηΤσακιριάν ΛώραΤσακματζιάν ΚρικόρΤσερτσιάν ΑρμίκΤσερτσιάν ΤαλίνΧατσατριάν ΆρτουρΧειράνοβ – Μκρτσιαν ΓκρικόρΧειράνοβα – Μικρτσιάν Αρμινέ 
7)   ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ στον 2ο Διεθνή Διαγωνισμό Χορού Bollywood 
8)   NRUPA SOMAN Bharatanatyam 
9)   DOMENIKA ARNETZEDER “Silsila Ye Chaahat Ka” Σε αυτό το τραγούδι το φως του κεριού συμβολίζει την αλυσίδα αγάπης που ενώνει δύο αγαπημένους. 
10) “NYMPHES” Χορογραφία – Διδασκαλία Κεφαλά Αφροδίτη – Σαλταούρα Αλεξάνδρα Χορεύουν: Moussa HayiyaΜαιδώνη Μαρία, Μακρή Ελένη, Ξυνού Ελένη, Σάρρα Μαριαλένα, Τριανταφύλλου Μαρία 
11) LRF DANCEXTREME Nicco Kuc, Stelios Kon & Ritmo Nuevo


Οι νικητές της Sigma που θα παρακολουθήσουν το πρόγραμμα της Κυριακής, στο Φεστιβάλ ,  εντελώς δωρεάν 
=======================================================================

Μαρούλα  Καλλίρη ( 1 διπλή πρόσκληση )
Φάνης Μπένος ( 2 διπλές προσκλήσεις ) 
Κατρίν Ζανού  ( 1 διπλή πρόσκληση )
Λευτέρης Μπουρνάκης (  1 διπλή πρόσκληση )
Κώστας Γεωργάκης ( 1 διπλή πρόσκληση ) 

Επιμέλεια ρεπορτάζ : Sigma  Press Office 
  • ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ
  • ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ Facebook

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Item Reviewed: Το αναλυτικό πρόγραμμα της Κυριακής 5 Ιουλίου του 3ου Φεστιβάλ Bollywood και πολυπολιτισμικών χορών στο ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ , μαζί με τα ονόματα των τυχερών της Sigma !!! Rating: 5 Reviewed By: SIGMA ONLINE TELEVISION