Σάββατο, 4 Ιουλίου 2015

Μας το ζητήσατε κατά συρροή και το επαναλαμβάνουμε .... Αυτό είναι το σημερινό πρόγραμμα του 3ου Φεστιβάλ Bollywood και πολυπολιτισμικών χορών , μαζί με τα ονόματα των τυχερών της Sigma , που κερδίζουν 6 διπλές προσκλήσεις !!!

\
Πρόγραμμα θεαμάτων  για το 3ο  Φεστιβάλ Bollywood και πολυπολιτισμικών χορών 
ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015

10:00 – 24:00 Έκθεση Ζωγραφικής Αφηρημένης Τέχνης της Sangeeta Gupta (Αίθουσα Δ7) 
12:00 – 24:00 Multi – Culti Bazaar (Προαύλιο Τεχνόπολης
10:00 – 15:00 “Stretch Your Limits” Μaster Training με τον Διεθνή Εισηγητή Nissim Zoares 
(Αίθουσα Δ7 “The Body Lounge”) 
10:00 – 19:00 Σεμινάρια Χορού και Fitness (Αίθουσες Δ7, Δ10 και Δ12) 
Δ7. ΑΙΘΟΥΣΑ "THE BODY LOUNGE" 
10:00 – 16:00 NISSIM ZOARES (Στρέτσινγκ – Training Πιστοποίησης
16:00 – 17:00 MALCOLM MUIRHEAD (Power Pilates – Ανοιχτό Επίπεδο
17:00 – 18:00 NISSIM ZOARES (Στρέτσινγκ – Ανοιχτό Επίπεδο) 
18:00 – 19:00 ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ ΤΣΙΑΜΑΝΤΑ (Balletoning) 
ΑΙΘΟΥΣΑ Δ10 
10:00 – 11:00 ΣΟΦΙΑ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ (Barre Astie) 
11:00 – 12:30 ΕΛΙΝΑ ΚΙΚΙΛΗ (Khalbelia – Ινδικός Χορός από το Ρατζαστάν) 
12:30 – 14:00 SORAYA SHOHEIB (Οριεντάλ Χορογραφία με πέπλα –Ανοιχτό Επίπεδο) 
14:00 – 15:30 SWATI WANGNOO TIWARI (Kathak – Κλασσικός Ινδικός Χορός) 
15:30 – 17:30 GEORGE JACOB (Χορός Bollywood – Ανοιχτό Επίπεδο) 
17:30 – 19:00 ΓΙΑΣΕΜΗ ΚΑΛΑΘΑΚΗ (Tribal Fusion Bellydance) 
ΑΙΘΟΥΣΑ Δ12 
10:00 – 11:30 ΚΛΕΟΝΙΚΗ ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ (Ινδικός Κλασικός Χορός - Bharata Natyam) 
11:30 – 13:00 ΤΟΛΗΣ ΨΑΡΡΟΣ (Συρτάκι – Ζορμπάς) 
13:00 – 14:30 SUMON RUDRA (Ινδική Πολεμική Τέχνη Kalaripayattu) 
14:30 – 16:00 ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ (Μοντέρνο Οριεντάλ – Ανοιχτό Επίπεδο) 
16:00 – 17:30 KATΕΡΙΝΑ ΚΑΡΑΤΖΗ (Αφρικάνικος Χορός) 
17:30 – 19:00 ΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ (Καποέιρα – Βραζιλιάνικη Πολεμική Τέχνη) 

15:00 – 18:15 Προβολές Ταινιών και Ντοκιμαντέρ (Αμφιθέατρο Τεχνόπολης) 
Incredible India         Διάρκεια: 25’ 
(Ντοκιμαντέρ. Η πορεία της Ινδίας μέσα στον χρόνο) 
Maadhyam          Διάρκεια: 30’ 
(Ντοκιμαντέρ. Η τεράστια βιομηχανία ταινιών Bollywood και η επίδραση που έχουν 
στο παγκόσμιο κοινό). 
Διάλειμμα              Διάρκεια: 10’ 
BlackΔιάρκεια: 2 ώρες 
(Ταινία. Η συγκλονιστική ιστορία μίας κωφάλαλης και τυφλής κοπέλας, και του δασκάλου της 
ο οποίος φέρνει μία αχτίδα φωτός στη σκοτεινή ζωή της). 
Πρωταγωνιστούν: Amitabh Bachchan, Rani Mukerji 

18:30 – 19:00 Χορευτικό Δρώμενο από την Ομάδα «Χαράς και Κίνησης», στο περίπτερο 
της Π.Ε.Ψ.Α.Ε.Ε. (Προαύλιο Τεχνόπολης)
19:30 – 20:30 2ος Διεθνής Διαγωνισμός Χορού Bollywood (Κεντρική Σκηνή Τεχνόπολης) 
20:00 – 20:30 Μουσικό Δρώμενο (Κεντρική Αυλή Τεχνόπολης) 
20:30 – 24:00 ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ (Κεντρική Σκηνή Τεχνόπολης) 

 
Δυνατά σεμινάρια και γνώσεις για όλα τα θεάματα  καθόλη τη διάρκεια της ημέρας από τις 10 η ώρα το πρωί 
========================================================
Α΄ ΜΕΡΟΣ
Προλογίζει και παρουσιάζει ο κ. Νικόλας Βαφειάδης (έγκριτος Δημοσιογράφος, πολεμικός ανταποκριτής και ρεπόρτερ του ΑΝΤΕΝΝΑ). Την Παράσταση χαιρετίζουν ο Δρ. Δημήτριος Βασιλειάδης (Διδάκτωρ του Πανεπιστημίου Αθηνών και ιδρυτικό μέλος και Πρόεδρος της Ελληνοϊνδικής Εταιρείας Πολιτισμού και Ανάπτυξης (ΕΛΙΝΕΠΑ) και ο First Secretary της Ινδικής Πρεσβείας στην Αθήνα, κύριος Ram Verma.
ΕΝΑΡΞΗ
από τα μέλη του Artistic Studio Oriental Expression και της 1st Bollywood Dance Academy Greece
Σύλληψη – σκηνοθεσία – διδασκαλία Άννα Δημητράτου και Νίκη Λουλαδάκη
1) O RE Χορογραφία George Jacob – Άννα Δημητράτου – Νίκη Λουλαδάκη, Σκηνοθεσία – διδασκαλία Άννα Δημητράτου – Νίκη Λουλαδάκη
2) NAGADA SANG DOL Χορογραφία – Διδασκαλία Άννα Δημητράτου Χορεύουν: Αδάμ Αναστασία, Αναγνώστου Θεοδώρα, Αναστασίου Αγγελική, Βυλλιώτη Αναστασία, Γεωργίου Ειρήνη, Gachechiladze Katerina, Δέδε Ηρώ, Δημητράτου Άννα, Δούκα Δήμητρα, Θεοδωροπούλου Σοφία, Λάι Ειρήνη, Μαλαπέτσα Αγγελική, Μόσχου Βαλεντίνη, Νταουτάκη Μαρία, Παπαδογεωργάκη Εμμανουέλλα, Ρήγα Αγγελική, Rudra Sumon, Σκιαδά Κατερίνα, Σοφιανού Σύλβια, Σταματογιάννη Ισμήνη, Τζαρτζάνη Ιωάννα, Τομπούλης Γιώργος, Χατζηγεωργιάδη Ελένη
3) BHARATA NATYAM Χορογραφία – Διδασκαλία Κλεονίκη Καραχάλιου Χορεύουν: Καραχάλιου Κλεονίκη, Παλαιολόγου Ερατώ, Σάντολη Μαργαρίτα, Σταμάτογλου Καλλιόπη και τα μέλη της Πangea: Ροσσολάτου Μαρία, Σταχτιάρη Πελαγία, Χαπίδη Σοφία
4) TRIBAL FUSION Χορογραφία – Διδασκαλία Γιασεμή Καλαθάκη Χορεύουν: Labrinos Helen, Αθανασοπούλου Ελένη, Αντωνιάδου Βιργινία, Βασιλειάδου Αγγελική, Δημητριάδη Άννα, Δήμαινα Φαίδρα, Ευσταθίου Νικολέττα, Ζωγράφου Μαρία, Κανά Ιλεάνα, Καραμάνου Κάτια, Κουλούρη Τίνα, Λύτρα Χρύσα, Μητροπούλου Ελένη, Πεπρινιώτη Νίκη, Πολυζώη Μαρίνα, Σούρδα Κατερίνα, Τζαρτζάνη Ιωάννα, Τραγάρη Εύη, Φυντριλάκη Μαρία, Χατζηγιάννη Μαρία, Χρονάκη Κωνσταντίνα
5) LATIN Χορογραφία – Διδασκαλία Ειρήνη Μαυροϊδάκη Χορεύουν: Ζώζιος Άγγελος, Κακλή Γεωργία, Κατσακιώρη Ευγενία, Κεραμιτσούδη Πατρούλα, Λιγνού Μιχαηλία, Λιγνού Γεωργία, Τζάνης Γεώργιος, Τσάκου Ελένη, Χαβιαράκη Βασιλική
6) BOLLYWOOD FITNESS Χορογραφία – Διδασκαλία Ειρήνη Γεωργίου Χορεύουν: Cluci Laura, Gachechiladze Katerina, Αδάμ Αναστασία, Αναγνώστου Θεοδώρα, Κωνσταντόπουλου Σταυρούλα, Λάι Ειρήνη, Σοφιανού Σύλβια, Σταματογιάννη Ισμήνη, Χατζηγιαννάκη Καλή και τα παιδιά: Μάθιου Υακίνθη, Ρουσσάκου Μαρία, HowladerΔωροθέα, Howlader Άγγελος
7) CONTEMPORARY DANCE Χορογραφία – Διδασκαλία Νίκη Λουλαδάκη Χορεύουν: Γεωργίου Δήμητρα, Βαλερά Έλενα, Κουλούρη Τίνα, Λουλαδάκη Νίκη, Παλαιολόγου Ερατώ, Πανταζόπουλος Βασίλης, Περπινιώτη Νίκη, Στυλιανοπούλου Αλίκη
8) MODERN POP Χορογραφία – Διδασκαλία Βασιλική Λυμπεροπούλου Χορεύουν: Κατσαρού Μαρία, Κεπετζή Σταυρούλα, Λυμπεροπούλου Βασιλική, Μακρινού Μαρία, Μιχαηλίδου Μαριάννα, Τζάρτζαλου Κασσάνδρα, Χαραλαμπάκη Ελένη
9) ORIENTAL FUSION MIX Χορογραφία – Διδασκαλία Άννα Δημητράτου, Βασιλική Λυμπεροπούλου Χορεύουν: Αθανασοπούλου Ελένη, Βασιλειάδου Αγγελική, Βυλλιώτη Αναστασία, Γεωργίου Δήμητρα, Κανά Ιλεάνα, Κληματσάκη Ζαχαρούλα, Λύτρα Χρύσα, Μητροπούλου Ελένη, Μπαρτζιώτη Μαρίνα, Μπούρα Βίκυ, Παναγοπούλου Ελένη, Παπαδογεωργάκη Εμμανουέλλα, Παπαδογιάννη Κατερίνα, Σιμιγδαλά Γαβριέλα, Σούρδα Κατερίνα, Ταμβακάκη Δήμητρα, Τραγάρη Εύη, Φυντριλάκη Μαρία, Χατζηγεωργιάδη Ελένη, Χατζηγιάννη Μαρία, Χρονάκη Κωνσταντίνα
10) KATHAK GROUP από την Ινδία Χορεύει: Swati Wangnoo Tiwari Παίζουν οι μουσικοί: Shri Akhilesh Bhatt – TablaShri Nafees Ahmed – SarangiShri Indu Prakash Trivedi –Vocal/HarmoniumShri Fateh Ali – Sitar
11) “MUSES – C” Χορογραφία – Διδασκαλία Εριφύλη Νικολακοπούλου Χορεύουν: Βιτάλη Πηνελόπη, Γεωργίου Ειρήνη, Δημητριάδη Νάντια, Νικολακοπούλου Εριφίλη, Σοφιανού Σύλβια
12) TANGART Χορεύουν τα ζευγάρια: Κατερίνα Σκουτέλη – Γιώργος Λιναρδάτος, Νικόλας Δημητρόπουλος – Μαρίνα Σιαμά
13) SORAYA SHOHEIB Raqs Sharqi
14) DANCE MOTION GROUP “Πέπλα – Drum Solo” Χορογραφία – Διδασκαλία Αναστασία Βυλλιώτη Χορεύουν: Αγγελή Ναταλία, Βαρδακούλια Φαίη, Βυλλιώτη Αναστασία, Καραμίχα Μαρία, Κονισιώτη Μαρία, Μοιρή Τζίνα, Σκουλαρίκου Γιωργία
15) MALEK GROUP “Sufi Fusion – Περιστρεφόμενοι Δερβίσηδες” Χορογραφία – Διδασκαλία Nikos Malek Χορεύουν: Malek Nikos, Δροσατάκη Ρίτα, Μαθιουδάκη Μαρία, Φυντάνη Ρενάτα16) CELESTE DANCE STUDIO “Just Hip Hop” Χορεύουν: Άννα Γκούμα, Κωνσταντίνα Γκούμα, Ρεγγίνα Γκορέντσα, Μαρία Κούλε, Μαντώ Λαμπροπούλου, Δήμητρα Σπαθάρου, Δέσποινα Φιλιπποπούλου, Χριστίνα Φιλιπποπούλου.
Διάλλειμα 5 λεπτών – Αναγγελία Νικητών και βράβευση του 2ου Διεθνούς Διαγωνισμού Χορού Bollywood
Β΄ ΜΕΡΟΣ
1) GEORGE JAKOB “Tu Meri” Bollywood Dance
2) MERKABAH TROUPE Χορογραφία Mardi Love, Διδασκαλία Γιασεμή Καλαθάκη ΧορεύουνΜανδηλά ΘένιαΑντωνιάδη ΒιργινίαΚοτρώτσου ΒίκηΓεωργιάδη ΊριςΚουλούρηΤίναΜπαντέ ΛίαΚαλαθάκη Γιασεμή
3) ELINA KIKILI Χορός Khalbelia “Niboula” της φυλής Maharaja
4) MANDALOUN GROUP – Tribal Fusion Χορογραφία Γιασεμή ΚαλαθάκηΔιδασκαλία Γιασεμή Καλαθάκη & Γιουλίνα Δασκαλοπούλου ΧορεύουνΝάγια ΑκριώτηΓιουλίναΔασκαλοπούλουΚλαούντια ΓκέταΧριστίνα Μπαλόζη
5) ELISA RAJAA “Belly – Samba” Explosion
6) MAYA DEVI Rajasthani Chari Dance
7) MARIA TRAKA GROUP Χορογραφία – Διδασκαλία Μαρία Τράκα Χορεύουν: Αυλωνίτη Αλέκα, Πετροπούλου Βάλια, Ρήγκα Ελένη, Σουέρεφ Ευτυχία, Σταματίου Εύη, Χατζηγεωργίου Άννα
8) SOMNIA GROUP Χορογραφία – Διδασκαλία Καλυψώ – Γιώτα Μάνη Χορεύουν: Κατούνα Ρέα, Μαμάη Σοφία, Μάνη Καλυψώ-Γιώτα, Μήλα Λία, Νικολακάκου Κλαίρη
9) CELESTE DANCE STUDIO “ Bachata Acrobatica” Χορεύουν: Αντρέας Λαμπρόπουλος - Δέσποινα Φιλιπποπούλου
10) ΑΚΑΔΗΜΙΑ BOLLYWOOD “Jinguna – Tattad” Χορογραφία George Jacob, διδασκαλία – προσαρμογή Άννα Δημητράτου /  Χορεύουν: Αδάμ Αναστασία, Αναγνώστου Θεοδώρα, Ανδριανοπούλου Δήμητρα, Απανωμεριτάκη Φιορεσιέλα, Βυλλιώτη Αναστασία, Γεωργίου Ειρήνη, Gachechiladze Katerina, Γυφτάκη Τρωάς, Δέδε Ηρώ, Δούκα Δήμητρα, Θεοδωροπούλου Σοφία, Καραμπάτσου Εύα, Καραπατάκη Σοφία, Κωνσταντοπούλου Σταυρούλα, Λάι Ειρήνη, Μαλαπέτσα Αγγελική, Μιλιάτσο Πεπίτα, Μόσχου Βαλεντίνη, Νταουτάκη Μαρία, Παναγιωτοπούλου Άνδρια, Παναγοπούλου Ελένη, Παπαδογεωργάκη Εμμανουέλλα, Ρήγα Αγγελική, Rudra Sumon, Σάντολη Μαργαρίτα, Σκιαδά Κατερίνα, Σοφιανού Σύλβια, Σταματογιάννη Ισμήνη, Σταμάτογλου Καλλιόπη, Στασινού Κάλλυ, Τζαρτζάνη Ιωάννα, Τομπούλης Γιώργος, Χατζηγεωργιάδη Ελένη, Χατζηγιαννάκη Καλή




H Sigma ως χορηγός επικοινωνίας του φαντασμαγορικού show , προσφέρει για  σήμερα , 
ημέρα Σάββατο  6 διπλές προσκλήσεις 

Χρυσούλα  Τσάλτου   ( 2 διπλές προσκλήσεις ) 
Κατερίνα  Γκέκα  (  1 διπλή πρόσκληση ) 
Μαρία Τερλέγκα ( 1 διπλή πρόσκληση ) 
Αντιγόνη  Παπαδοπούλου ( 2 διπλές  προσκλήσεις )



Επιμέλεια ρεπορτάζ  :  Sigma  Press Office 


  • ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ
  • ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ Facebook

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Item Reviewed: Μας το ζητήσατε κατά συρροή και το επαναλαμβάνουμε .... Αυτό είναι το σημερινό πρόγραμμα του 3ου Φεστιβάλ Bollywood και πολυπολιτισμικών χορών , μαζί με τα ονόματα των τυχερών της Sigma , που κερδίζουν 6 διπλές προσκλήσεις !!! Rating: 5 Reviewed By: SIGMA ONLINE TELEVISION