Κυριακή, 28 Ιουνίου 2015

Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα σεμιναρίων του 3ου Bollywood and Multicultural Dance Festival ...


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015
Δ7. ΑΙΘΟΥΣΑ "THE BODY LOUNGE"
10:00 – 11:00 ΕΡΙΦΙΛΗ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ (Άτομ Γιόγκα)
11:00 – 12:30 ΕΡΙΦΙΛΗ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ (Tribal ArmsSecrets for smoother lines”)
12:30 – 14:00 ΕLISA RAJAA (Belly – Samba Explosion)
14:00 – 15:30 ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΓΚΟΛΙΑ, NARENDRA PATIL (Ινδικό Σύγχρονο & Partnering)
15:30 – 17:00 ΤΟΛΗΣ ΨΑΡΡΟΣ (Συρτάκι – Ζορμπάς)
17:00 – 18:30 ANNA ΔΗΜΗΤΡΑΤΟΥ (Εισαγωγή στο Bollywood)
ARTISTIC STUDIO ORIENTAL EXPRESSION
10:00 – 15:00 GEORGE JACOB (Χορός Bollywood – Επαγγελματικό Επίπεδο)



ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015
Δ7. ΑΙΘΟΥΣΑ "THE BODY LOUNGE"
09:00 – 15:00 NISSIM ZOARES (Στρέτσινγκ – Training Πιστοποίησης)
15:00 – 16:00 ΕΙΡΗΝΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Ινδικό Πρόγραμμα Εκγύμνασης – Bhangra Fitness)
16:00 – 17:00 NISSIM ZOARES (Στρέτσινγκ – Ανοιχτό Επίπεδο)
17:00 – 18:00 ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ ΤΣΙΑΜΑΝΤΑ (Balletoning)
18:00 – 19:00 MALCOM MUIRHEAD (Pilates)
ΑΙΘΟΥΣΑ Δ10
10:00 – 11:00 ΣΟΦΙΑ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ (Barre Astie)
11:00 – 12:30 ΕΛΙΝΑ ΚΙΚΙΛΗ (Khalbelia – Ινδικός Χορός από το Ρατζαστάν)
12:30 – 14:00 SORAYA SHOHEIB (Οριεντάλ Χορογραφία με πέπλα –Ανοιχτό Επίπεδο)
14:00 – 15:30 SWATI WANGNOO TIWARI (Kathak – Κλασσικός Ινδικός Χορός)
15:30 – 17:00 ΓΙΑΣΕΜΗ ΚΑΛΑΘΑΚΗ (Tribal Fusion Bellydance)
17:00 – 19:00 GEORGE JACOB (Χορός Bollywood – Ανοιχτό Επίπεδο)
ΑΙΘΟΥΣΑ Δ12
10:00 – 11:30 ΚΛΕΟΝΙΚΗ ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ (Ινδικός Κλασικός Χορός - Bharata Natyam)
11:30 – 13:00 ΤΟΛΗΣ ΨΑΡΡΟΣ (Συρτάκι – Ζορμπάς)
13:00 – 14:30 SUMON RUDRA (Ινδική Πολεμική Τέχνη Kalaripayattu)
14:30 – 16:00 ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ (Μοντέρνο Οριεντάλ – Ανοιχτό Επίπεδο)
16:00 – 17:30 KATΕΡΙΝΑ ΚΑΡΑΤΖΗ (Αφρικάνικος Χορός)
17:30 – 19:00 ΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ (Καποέιρα – Βραζιλιάνικη Πολεμική Τέχνη)



ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015
Δ7. ΑΙΘΟΥΣΑ "THE BODY LOUNGE"
09:00 – 15:00 MICHAEL KING (“Spirals” – Training Πιστοποίησης)
15:00 – 17:00 ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΟΝ, NICCO KUC & DANCEXTREME INSTRUCTORS (Μαραθώνιος LRF DanceXtreme) 
17:00 – 18:00 MICHAEL KING (Πιλάτες – Ανοιχτό Επίπεδο)
18:00 – 19:00 MARTIN GADZHEV (KombatXtreme)
ΑΙΘΟΥΣΑ Δ10
10:00 – 12:00 ΕΛΙΝΑ ΚΙΚΙΛΗ (Odissi – Κλασσικός Ινδικός Χορός)
12:00 – 13:30 ΝΙΚΗ ΛΟΥΛΑΔΑΚΗ (Σύγχρονος Χορός – “To Μουσικό Σώμα»)
13:30 – 14:30 MALEK NIKOS (Στροβιλισμός – Διαλογισμός)
14:30 – 16:00 SWATI WANGNOO TIWARI (Kathak – Κλασσικός Ινδικός Χορός)
16:00 – 17:30 NRUPA SOMAN (Bharata Natyam – Ανοιχτό Επίπεδο)
17:30 – 19:00 SORAYA SHOHEIB (Οριεντάλ “Original Raqs Sharqi” – Προχωρημένο Επίπεδο)
ΑΙΘΟΥΣΑ Δ12
10:00 – 11:30 ΝΤΟΜΕΝΙΚΑ ΑΡΝΕΤΖΕΝΤΕΡ (Χορός Bollywood – “Mauja hi Mauja”)
11:30 – 13:00 ΣΑΡΑ ΤΟΣΚΑΝΟ (Οριεντάλ – Baladi)
13:00 – 14:30 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΣΟΥΚΑΡΗ, ΒΑΛΕΝΤΙΝΗ ΜΟΣΧΟΥ (BollywoodLatin)
14:30 – 16:00 ΜΑΡΙΑ ΤΡΑΚΑ (TribalMusical)
17:30 – 19:00 ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ (REKOZ), ΕΙΡΗΝΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Hip hopBollywood)



* Στο Πρόγραμμα θα προστεθούν κι άλλα σεμινάρια και ενδέχεται να γίνουν μικρές αλλαγές στις ώρες





                                 Επιμέλεια ρεπορτάζ :  Sigma  Press Office 
  • ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ
  • ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ Facebook

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Item Reviewed: Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα σεμιναρίων του 3ου Bollywood and Multicultural Dance Festival ... Rating: 5 Reviewed By: SIGMA ONLINE TELEVISION